Komunikat:Z powodu choroby firma została zlikwidowana

  
  

Czytasz: Piecyk - terma łazienkowa

Przepływowy podgrzewacz gazowy

Piecyk łazienkowy, terma łazienkowa, w końcu - junkers - takie są najczęściej spotykane i łatwo rozpoznawalne określenia Gazowych Podgrzewaczy Wody Przepływowej.

Mam nadzieję, że poniższy artykuł będzie pewnego rodzaju wypadkową spojrzenia i oceny term łazienkowych z dwóch kierunków:

— ze strony Użytkownika (Państwa), który oczekuje od urządzenia bezpiecznej, wydajnej i bezawaryjnej pracy - a w przypadku awarii (z której, z bliżej niewiadomych powodów jest niezadowolonyMrugnięcie ), chciałby jej usunięcia - i, co zrozumiałe - jak najniższym kosztem;

— ze strony Serwisanta (mnie), który zarabia na owych naprawach i konserwcjach a ponadto podlega poważnym sankcjom karnym jeżeli na skutek niewłaściwie wykonanej usługi doszłoby do jakiegoś poważniejszego wypadku. Wspominam o tym dlatego, ponieważ często skutkuje to dośc wysoką ceną naprawy (koszt większych części zamiennych) - po wykonaniu usługi ja też chcę spac spokojnie i bezpiecznie.

Stąd najpierw w artykule opiszę zasadę działania termy łazienkowej - ogólną zasadę działania, bez wnikania w szczególy, co ułatwi nam zrozumienie dlaczego pewne usterki są niegroźne (bardziej dokuczliwe z powodu braku ciepłej wody - ogólnie nieszkodliwe), a inne są groźne i bardzo groźne i tych nie powinniśmy pod żadnym pozorem lekceważyc. Później zajmiemy się typowymi usterkami - skąd sie biorą, ich konskwencjami i co należy z nimi zrobic.

 

Podgrzewacz Fonte Podgrzewacz Fast

Podgrzewacz Fonte firmy Beretta.

Podgrzewacz Fast firmy Ariston.

Przejdźmy dalej:

 

Strefa szperacza:


Strony techniczne:
  • link do  Beretta
    link do Ariston
    link do Wolf
  • Ciepło-TECH
    De Dietrich
  • KAN-therm


Często u nich bywam: